همدلی و اتحاد برای بازپسگیری زمینهای ملی شده روستای تکیه ناوه

تکیه ناوه طالقان شرکت آتیه سبز

جناب آقای مهندس فریبرز شیخ حسنی " هیئت مدیره محترم شرکت کشت و صنعت چند منظوره آتیه سبز "  در نامه‌ای مهم، دلایل عدم پیشرفت پروژه‌های آبادانی روستا را با قلمی شیوا و از عمق وجود بیان نموده‌اند ... خواهشمند است با مطالعه دقیق بند بند این نامه ... یا به آن عمل نماییم ... یا در بخش نظرات دلایل عدم همکاری خود یا فامیلتان را بیان نمایید.

( قابل توجه اقوام اقلیتی که با وجود سواد و اعتبار ... هنوز حس همکاری ندارند ). 

اصل نامه :

با عرض سلام وسپاس از جناب مهندس مصطفی امیرخانی که از طریق این سایت زمینه مشارکت وهمفکری عزیزان همشهری یا بهتر گفته شود "بستگان " رافراهم نموده اند . وابسته بزرگوارمان جناب آقای مسعود علیشیری با قلم زیبایش دغدغه های خود را برای وطن خود بیان نموده است . ذکر چند نکته ضروری است :

1- هرگاه عزیزان همشهری در خصوص منافع مشترک روستا ونحوه بهره برداری از آن با بی انگیزگی مواجه شدند قطعا از همان ناحیه دچار آسیب شدیم .

2- از این منظر ظرفیت های منطقه را از دست دادیم

3- اختلافات بسیار کم ارزش ونامعقول بر تفاهم وسازندگی سایه افکند

4- دلسردی وتنهائی اعضائ محترم شورای اسلامی نتیجه چنین رویکردی گردید.

5- عناصر وعوامل دلسوز وخدمت گذار از صحنه تصمیم گیری منطقه خارج شدند

6- انگیزه برای ورود افراد علاقمند کاهش یافت .

7- این دیدگاه موجب شد پروژه های عمرانی کیفیت مطلوب خود را از دست دهد

8- در مجموع با روستا ئی مواجه شدیم که با عدم توسعه در زیر ساخت ها وعقب ماندگی در همه زمینه های اقتصادی ، اجتماعی وفرهنگی روبرو می باشد.

9- با این نگرش توسعه  روستا از شکل ابتدائی  به روستای پیشرفته وامروزی غیرممکن می باشد .

10- با ارتقائ بخش طالقان به شهرستان طالقان زمینه مناسبی برای دستیابی به منابع مالی برای توسعه روستا فراهم شده است که متاسفانه در شرایط حاضر این منابع در دیگر روستا ها بکار گرفته می شود .

11- با عدم مشارکت و عدم اسقبال همشهریان عزیز در امر فعالیت های سازندگی ، رغبت مسولین منطقه برای تخصیص اعتبارات کاهش می یابد

و........

پس چه باید کرد ؟!

اگر نگاهی گذرا به گذشته داشته باشیم مشاهده میگردد آنچه که تاکنون بدست آوردیم در سایه همدلی وهمکاری کلیه عزیزان  حاصل شده است .

احداث جاده ، آسفالت جاده ، انتقال برق ، انتقال آب شرب ، مخابرات وتلفن ، توسعه وبازسازی امامزاده  و.. از آن جمله اند.

ایمان دارم که موضوع اراضی ملی شده روستا که از طریق شرکت توسعه روستائی تکیه ناوه ومشارکت حدود 80 درصدی اهالی روستا از سال پیش آغاز ودر حال ثبت می باشد ،مورد توجه قرار گرفته است وبا وجود افراد آگاه ودلسوخته این موضوع نیز با توسل به مجاری قانونی خود مجددا اعاده خواهد شد .

 در اینجا ضروری است که بار دیگر مشارکت ومسولیت پذیری کلیه عزیزان و وابستگان گرامی را در این امر خطیر یادآور گردم ، که با اتکا به این پشتوانه قطعنا به موفقیت های بیشتری دست خواهیم یافت .

به امید خدا. فریبرز شیخ حسنی 15/1/1391 

/ 1 نظر / 51 بازدید
حمیدشیخ حسنی

بازهم سلام وباآروزی موفقیت تمامی عزیزان به هرطریق وهرشیوه ای موجبات آفتخار وتوسعه وپیشرفت ولایت ابا واجدادیمان میشوند دست تک تک آنان را میبوسم وسلامتی وطول عمر بابرکت برایشان ازدرگاه هستی بخش یکتا وبیتا تمنا دارم