... گزارش مراسم دومین یادمان شهدای تکیه ناوه - 25 / 6 / 1390

 

 

 

تکیه ناوه - یادواره شهدا - مصطفی امیرخانیبا سلام و عرض ارادت خدمت اهالی شریف شهرستان طالقان استان البرز

دومین یادواره شهدای گرانقدر روستای تکیه ناوه با شکوهی هر چه تمامتر همچون سال گذشته برگزار گردید.

... جمعه بیست و پنجم شهریور سال نود - 1390/6/25 ... طی مراسم باشکوهی که به همت کمیته فرهنگی روستای تکیه ناوه برگزار گردیده بود ... جمعی از خانواده‌های شهدای روستا و تعدادی از نمایندگان شخصیتهای اداری شهرستان طالقان در این مراسم شرکت نمودند.

تاریخ نگارش اولیه : شنبه 1390/6/26

مشروح گزارش :

"مراسم در ساعت ۱۰:۴۵با تلاوتی آیاتی چند با قاری محترم آقای حاج محمد شیخ حسنی رسما " شروع گردید. سپس سرود جمهوری اسلامی نواخته گردید و همه حضار به احترام اهتزاز پرچم مقدس و سه رنگ کشورمان بپا خیزیدند . و به مدت ۲ دقیقه مارش جنگ و صحنه های جبهه و جنگ از طریق ویدیو پرژکتور به دید حاضران رسید. سپس مجری برنامه آقای حاج مظفر شیخ حسنی رئوس برنامه دومین یادمان شهدا و ایثارگران تکیه ناوه طالقان را به سمع و نظر حضار محترم رساند . "

 

"سپس مسئول یادواره آقای مسعود علیشیری ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و رزمندگان سلحشور ۸ سال دفاع مقدس و مردم شریف طالقان و تکیه ناوه، در مقام و جایگاه شهید مطالبی را عنوان نمودند و یاد و خاطره شهدا علی الخصوص شهدای تکیه ناوه که ۳شهید روستا با وی هم سن و سال وهم دوره و همرزم بوده اند و همیشه باید اخلاق و ایثار آنها الگو ما قرار بگیرد ، باید همه ما وظیفه شرعی و قلبی خود بدانیم و همه ساله این مراسم را برگزار نماییم، این یادواره قائم به یک شخص یا یک گروه خاص نیست متعلق به همه مردم است چون آنها از جان و مال خود گذشتند و بدون هیچ واهمه ایی از سرحد و ناموس و مملکتمان دفاع نمودند و حتی نگذاشتند یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد و اکنون ما نیز راحت زندگی میکنیم . فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ غنی است و نسل امروز باید بدانند که در گذشته چه رخ داده است . سپس ایشان از کلیه کسانی که از لحاظ مالی و معنوی و چه در بخش های تدارکات ،آشپزی، حمل ونقل و ارتباطات و مداحی، صوت و تصویر وپذیرایی ... همراه و همدم بودند تشکر و قدرانی نمودند ."

 

" بعد از سخنرانی مسئول یادواره مداحی اهل بیت توسط دو مداح توانمند حاج ضیاء طالقانی و حاج آقا رجبی مجلس را به فیض رسا ندند بعد از مداعی ، شاعره جوان و با استعداد تکیه ناوه خانم روشنک شیخ حسنی شعر زیبایی در وصف شهدای طالقان و شهدای تکیه ناوه سرودند که مورد تشویق حضار قرار گرفت . سپس سخنرانی وزین و ارزشمند مدیرکل محترم کمیته امداد امام خمینی کشور جناب حاج آقای انواری مجلس را رونق بخشیدند آقای مرتضی علیشیری برادر شهید روح ا... علیشیری بعنوان نماینده خانواده شهدا مطالبی را در رابطه به وصایا و زندگینامه برادر خویش ارایه فرمودند ، شهدا صدر اسلام تا حال و ۴۱۴شهید منطقه طالقان و شهدای روستای عزیزمان را در اذهانمان بسپاریم و گرامی بداریم . اهدای لواح یاد بود و قرآن نفیس به خانواده معظم شهدا و ایثارگران : جمعیت بزرگ نماز گزار نماز جمامت را به امامت حاج محمد شیخ حسنی اقامه کردند، برادران در مسجد و خواهران در حیاط امامزاده "

 

"بعد از اقامه نماز ظهر فرماندار دلسوز و مردمی طالقان جناب آقای مهندس مهری در باره مقام شهید بیاناتی فرمودند (بطور مختصر) : یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم و تشکر از مردم تکیه ناوه و روستا های همجوار که اینگونه پاسداشت و منزلت شهدا جنگ را ارتقا بخشیده اید امید داریم در سایه حق تعالی، منطقه با فرهنگ و مستعد طالقان را با کمک خودتان ارتقا بخشیم . و از مسئولین برگزار کننده این مراسم نیز تشکر و قدردانی می نماییم . بعد از سخنرانی فرماندار محترم شهرستان طالقان ، سفره طعام برای شرکت کنندگان در این مراسم پر فیض و معنوی برای صرف نهار گشوده شد : پس ازصرف نهار جناب آقای مهندس گل بابایی رییس کمیسیون شورای حل اختلاف پایین طالقان بطور اجمالی بیاناتی ارایه فرمودند. در پایان مراسم بسته های فرهنگی بصورت کیف به تعداد ۳۵۰ بسته به شرکت کنندگان در درب خروجی مراسم از طرف کانون فرهنگی تکیه ناوه به رسم یادبود اهدا گردید. "

با تشکر فراوان از آقای مسعود علیشیری بابت ارسال گزارش فوق

 تاریخ نگارش مشروح گزارش : پنجشنبه 31 شهریور 1390

/ 2 نظر / 36 بازدید
مسعود علیشیری

با سلام مهندس جان ضمن خسته نباشید گزارش مراسم را در اولین فرصت برایتان ایمیل مینماییم . از زحمات شما شخصا" سپاسگزارم

حمیدشیخ حسنی

جناب مهندس مصطفی امیرخانی باسلام وآمرزش ویاد پدرگرامیتان اززحمت شمادر خصوص انعکاس اخبار روستایمان به نوبه ووظیفه خودنهایت تقدیروتشکر خودرامبذول داشته .موفقیت وسربلندی اهالی وشماراآرزومندم باتجدیدارادت .حمید شیخ حسنی فرزند مرحوم حاج نجاتعلی