فراخوان اولین جشنواره غذاهای محلی طالقان

مصطفی امیرخانی , تکیه ناوه , طالقان

با سلام و درود بر هم ولایتی های عزیز

به همت وبلاگ " تنورستان " و گروههای فرهنگی اجتماعی " طالقان بهشتی دیگر " و " تکیه ناوه نگین البرز " ... اولین جشنواره غذاهای محلی منطقه طالقان , در تاریخ جمعه 18 مرداد مصادف با عید سعید فطر در " روستای تکیه ناوه طالقان " برگزار می گردد ...

مطلب ارسال شده  توسط وبلاگ تنورستان در بخش نظرات

جشنواره غذاهای محلی و سنتی در تکیه ناوه طالقان با همت امور بانوان تکیه ناوه طالقان ( گروه تنورستان ) و کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) اجرا می شود.
از بانوان گرامی متقاضی برای ثبت نام با شماره همراه ۰۹۱۰۸۸۴۷۹۵۴-۰۹۱۲۴۶۱۱۹۶۷تماس حاصل فرمایند.

مسئول اجرایی : خانم مهری شیخ حسنی

18/5/1392 همزمان در روز عید فطر ساعت 17
نویسنده: تنورستان
 
/ 1 نظر / 57 بازدید
ایرنا

مسعود عليشيري روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين جشنواره حدود يكهزار و ۲۰۰ نفر از زنان با سليقه و كدبانوي روستاي تكيه ناوه طالقان با پخت بيش از ۵۸ نوع غذاهاي محلي مخصوص طالقان شركت كردند كه بخاطر تنوع غذايي، قضاوت بين آنها دشوار بود. وي اظهار كرد: پخت نان‌هاي سنتي و عرضه آنها به بازديدكنندگان و پخت آش ترش نيز از ديگر بخشهاي اين جشنواره بود. وي گفت: برگزاري ايستگاه نقاشي كودكان با موضوع غذا و آشپزي و همچنين شركت دوچرخه سواران تهراني در اين جشنواره نيز كه اين فاصله تهران تا روستاي تكيه ناوه را ركاب زده بودند نير حال و هواي خاصي به اين جشنواره بخشيده بود. عليشيري بيان كرد: در پايان اين جشنواره از سوي هيات داوران به سه نفر نخست علاوه بر لوحه تنديس جشنواره، ديگ مسي كه آرم جشنواره روي آن حك شده را به آنان هديه دادند. وي اظهار اميدواري كرد: اين نوع حركت ها در منطقه لازم است با حمايت مسوولان تداوم داشته باشد تا نسل سوم ما با آداب وسنن گرانقدر طالقان آشنا و علاقه مند شوند و سينه به سينه اين گنجينه به نسل بعد سپرده شود.