... خبرهای جدید از طالقان و روستای تکیه ناوه

 تکیه ناوه

با سلام خدمت هم دیاران عزیز

در هفته گذشته خبرهای مختلفی در طالقان و روستای تکیه ناوه اتفاق افتاده که در اینجا جا دارد که خلاصه‌ای از آنها به استحضار شما عزیزان برسد.

  *** اطلاعیه مهم ***

هم دیار عزیز ، روستای اجدادیمان برای سرشماری نفوس مشارکت جدی شما نیاز دارد.

خواهشمند است در روزهای 19 و 20 آبانماه 90 با در دست داشتن " کارت ملی " به مسجد امامزاده مراجعه نمایید.

*** کسانی که به عللی نمی‌توانند در این امر حیاتی و حیثیتی شرکت نمایند. لطفاً مشخصات دقیق خود و خانواده محترمشان را به تلفنهای 02624885000 الی 3 اعلام ... یا به تلفن همراه  09124773446  " حاج آقا محمد شیخ حسنی " پیامک نمایند. با تشکر ( از طرف آقای مسعود علیشیری )

" پر واضح است تخصیص بودجه های عمرانی و فرهنگی بصورت صد در صد وابسته به نتایج آماری سرشماری نفوس می‌باشد "

 

2– با خبر شدیم که اهالی ( ساکنین نیمه مقیم  پاییزی )  روستای عالیسر( عالی سر ) طالقان بصورت ناگهانی  در محاصره سرما و برف شدید قرار گرفتند... بطوریکه در سرمای شدید با بسته شدن جاده خاکی آنها ...  نه تنها آذوقه شان تمام شده بود،  و مشکل دیرینه  بی برقی و بی آبی آنها نیز مزید بر علت شد ...و یکی از ساکنین آنها بعلت بیماری نیازمند مراجعه اضطراری به درمانگاه بود.

اهالی روستا،  بوسیله تلفن ( تنها خدمت دولت مهرورز ) با تماس سریع به مرکز شهرک و فرمانداری ... برآن شدند تا ... جمعی از مقامات توسط ماشین شاسی بلند و آمبولانس به کمک آنها بشتابند ... در جریان این امدادرسانی فوق سریع ... ناگهان ماشین آنها  در حال عبور از پل روستای تکیه‌ناوه ( جلوی امامزاده تکیه ناوه )  به دره سقوط می‌کند ... که با توقف در پشت درخت گردو بطور معجزه آسا ... توسط اهالی تکیه ناوه نجات می‌یابند ... و با در اختیار دادن کمکهای غذایی و حمل بیمارشان به درمانگاه ... فرماندارمحترم آقای مهری قول!  برق رسانی هرچه سریعتر را به آنها می دهد.

*** 3 سه*  همایش هنر و معماری بومی  طالقان در روز  پنجشنبه 12 آبان ماه 90 .... در شهرک طالقان  با حضور جمعی از مقامات دولتی و اساتید دانشگاه هنر، شاعر طالقانی آقای زرکانی و البته استاد عالیمقام غلامحسین امیرخانی برگزار گردید ... در این همایش با توجه به اقلیم شناسی و بوم زیستی مناطق مشابه طالقان ... اشاراتی  به دوری جستن از ساخت و سازهای بلند مرتبه، استفاده ناصحیح از قابهای شیشه‌ای بزرگ و الگوهای غربی و مقاوم سازی ... بدون راهکارهای اجرایی و قانونی فقط توصیه گردید ... در اینجا جا دارد ... با عنایت به تجارب ارزنده اساتید فن ... این توصیه‌ها بصورت قانون لازم الاجرا توسط شهرداری طالقان تصویب و به اجرا گذاشته شود. با تشکر

تاریخ نگارش متن : شنبه 14 آبانماه 90

/ 0 نظر / 62 بازدید