روستای تکیه ناوه طالقان Tekiyeh Naveh taleghan

معرفي آداب و سنن - شخصيتها Customs & Persons

... توضیح تکمیلی پیرامون پایان فاز دامپروری شرکت آتیه سبز
نویسنده : مصطفی امیرخانی تاريخ در پاي مطلب
 
با سلام خدمت دوست عزیزم مصطفی
امیدوارم خوب باشی.
اخیرا بعضی خوانندگانت در وبلاگ شما و در صفحه شرکت آتیه سبز برداشتهای اشتباهی در مورد شرکت نموده اند و با تعجب می گویند:چرا فراز شیخ حسنی در وبلاگش گفته شرکت به فاز نهایی رسیده و توسعه نمییابد؟
برای همین یک اطلاعیه در این مورد میدهم که شما در وبلاگ روستا آنرا قرار دهید.:
با سلام خدمت دوستان گرامی. در خصوص خبرهای عجیب در مورد اشتباه گفتن خبرهای شرکت آتیه سبز باید به اطلاع برسانم که:
 به متن اصلی خبر توجه کنید:
جناب آقای مهندس فریبرز شیخ حسنی طی ارسال مطلبی در خصوص پیشرفت فعالیتهای پروژه عمران و آبادانی روستای عزیزمان تکیه ناوه طالقان در قالب شرکت کشت و صنعت چند منظوره آتیه سبز ( سهامی خاص)  ... اظهار نمودند:
 
با سلام واحترام ؛دومین وآخرین مرحله پروژه پرورش گوسفند با تسطیح اراضی واگذار شده از سوی شورای اسلامی تکیه ناوه و
 
1. همانطور که مشاهده میشود اصلا من این خبر را مخابره نکردم و اظهارات مربوط به فریبرز شیخ حسنی است.
2.اگر دقت کنید گفته شده است که آخرین مرحله پرورش گوسفند به پایان رسیده.بله کاملا درست است.ولی نگفته آخرین فاز توسعه شرکت به پایان رسیده.(همانطور که میدانید شرکت دارای چند فاز خواهد بود شامل گوسفنداری،‌گاوداری، پرورش ماهی ، احیای تمامی زمینهای مله ملک ،مرغداری و ...)
3.اخبار منتشره در وبلاگ مصطفی امیرخانی انتشار یافته و اینجانب در مدیریت این سایت دخالتی نداشته و ندارم و نخواهم داشت!!
 
با تشکر از تمامی هم محلیهای خودم در انتها به چند نکته اشاره مینمایم:
 
1. اینجانب هنوز با وبلاگهای مصطفی امیرخانی و احمد و نیلوفر شیخ حسنی همکاری نموده و صرفا اخبار روستا با نام خودم دراین وبلاگها نمایش داده خواهد شد.
2.وبلاگ شخصی اینجانب تنها www.farazsheikhhasani.persianblog.ir است. تمام مطالب این وبلاگ توسط بنده منتشر شده و هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی در مطالب منتشره دخالتی نخواهد داشت.
 
با تشکر.
فراز شیخ حسنی
آبان 1390
  
با تشکر از " آقای فراز شیخ حسنی " ... " خبرنگار محترم وبلاگ " 
تاریخ ارسال ایمیل و نگارش : شنبه 28 آبان ماه 90

 
 
شادباش عید غدیر خم بر علی دوستان
نویسنده : مصطفی امیرخانی تاريخ در پاي مطلب
 

با سلام و عرض ارادت خدمت همشهریان عزیز

 عید سعید غدیر را بر تمامی علی دوستان، شادباش عرض نموده و آرزومندم همچون مولایمان علی (ع) در ورطه‌های زندگی پیروز و سربلند باشیم.

.....

ای علی ای مالک ملک کرم                 محرم اسرار داور در حکم

همره و همدل رسول الله را        ای که دادی لمعه مهر و ماه را

(... از قطعه شعر 121  بیتی بی نطقه مرحوم پدرم " مجتبی امیرخانی متخلص به فیاض زاده طالقانی " )

 

تاریخ نگارش : سه شنبه 24 آبان ماه 90


 
 
همایش " طالقان را چگونه بسازیم "
نویسنده : مصطفی امیرخانی تاريخ در پاي مطلب
 

با توجه به اهمیت موضوع ، برآن شدم تا این خبر را بصورت یک آیتم مستقل خدمت شما گرامیان اطلاع رسانی نمایم، باشد تا مقبول طبع و نظر گردد.

روز پنجشنبه مورخ  12 آبان ماه 1390 همایشی با عنوان " طالقان را چگونه بسازیم " در شهرک طالقان بر گزار گردید.

همزمان با توجه به آشنایی مردم و اقبال عمومی در خرید و ساخت  خانه‌های جدید در منطقه توریستی طالقان و نشانه‌های پیشرفت فوق‌العاده سریع در این امر ... همایشی با همت اهالی صاحب ذوق و هنر و البته ارکان اداری و سیاسی و عبادی شهرستان طالقان برگزار شد.

موضوع این گردهمایی استفاده از فرهنگ بومی و تجارب ساخت و سازهای مناطق مشابه طالقان نظیر " روستای خفر اصفهان فی‌المثل " بوده است.

در این مجمع هنری علاوه بر سخنرانی استاد مسلم خوشنویسی " جناب آقای غلامحسین امیرخانی " ... فرماندار محترم " جناب آقای مهندس ابوالفضل مُهری "  ... امام جمعه محترم طالقان ... شاعر شهیر طالقانی " جناب آقای رحمت‌الله زرعکانی " ... اساتید هنرمند ... سرکار خانم دکتر میترا حبیبی ... جناب آقای دکتر بهشید حسینی ... و جناب آقای مهندس ضیایی در خصوص راهکارها و نقاط ضعف ساختمانهای موجود سخنان مبسوطی ایراد نمودند.

" ارسال خبر توسط " جناب آقای مهندس طهماسب امیرخانی و سرکار خانم فاطمه امیرخانی که در این همایش شرکت نموده بودند " 

با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای این عزیزان

تاریخ نگارش : سه‌شنبه 17 آبان ماه 90


 
 
... خبرهای جدید از طالقان و روستای تکیه ناوه
نویسنده : مصطفی امیرخانی تاريخ در پاي مطلب
 

 تکیه ناوه

با سلام خدمت هم دیاران عزیز

در هفته گذشته خبرهای مختلفی در طالقان و روستای تکیه ناوه اتفاق افتاده که در اینجا جا دارد که خلاصه‌ای از آنها به استحضار شما عزیزان برسد.

  *** اطلاعیه مهم ***

هم دیار عزیز ، روستای اجدادیمان برای سرشماری نفوس مشارکت جدی شما نیاز دارد.

خواهشمند است در روزهای 19 و 20 آبانماه 90 با در دست داشتن " کارت ملی " به مسجد امامزاده مراجعه نمایید.

*** کسانی که به عللی نمی‌توانند در این امر حیاتی و حیثیتی شرکت نمایند. لطفاً مشخصات دقیق خود و خانواده محترمشان را به تلفنهای 02624885000 الی 3 اعلام ... یا به تلفن همراه  09124773446  " حاج آقا محمد شیخ حسنی " پیامک نمایند. با تشکر ( از طرف آقای مسعود علیشیری )

" پر واضح است تخصیص بودجه های عمرانی و فرهنگی بصورت صد در صد وابسته به نتایج آماری سرشماری نفوس می‌باشد "

 

2– با خبر شدیم که اهالی ( ساکنین نیمه مقیم  پاییزی )  روستای عالیسر( عالی سر ) طالقان بصورت ناگهانی  در محاصره سرما و برف شدید قرار گرفتند... بطوریکه در سرمای شدید با بسته شدن جاده خاکی آنها ...  نه تنها آذوقه شان تمام شده بود،  و مشکل دیرینه  بی برقی و بی آبی آنها نیز مزید بر علت شد ...و یکی از ساکنین آنها بعلت بیماری نیازمند مراجعه اضطراری به درمانگاه بود.

اهالی روستا،  بوسیله تلفن ( تنها خدمت دولت مهرورز ) با تماس سریع به مرکز شهرک و فرمانداری ... برآن شدند تا ... جمعی از مقامات توسط ماشین شاسی بلند و آمبولانس به کمک آنها بشتابند ... در جریان این امدادرسانی فوق سریع ... ناگهان ماشین آنها  در حال عبور از پل روستای تکیه‌ناوه ( جلوی امامزاده تکیه ناوه )  به دره سقوط می‌کند ... که با توقف در پشت درخت گردو بطور معجزه آسا ... توسط اهالی تکیه ناوه نجات می‌یابند ... و با در اختیار دادن کمکهای غذایی و حمل بیمارشان به درمانگاه ... فرماندارمحترم آقای مهری قول!  برق رسانی هرچه سریعتر را به آنها می دهد.

*** 3 سه*  همایش هنر و معماری بومی  طالقان در روز  پنجشنبه 12 آبان ماه 90 .... در شهرک طالقان  با حضور جمعی از مقامات دولتی و اساتید دانشگاه هنر، شاعر طالقانی آقای زرکانی و البته استاد عالیمقام غلامحسین امیرخانی برگزار گردید ... در این همایش با توجه به اقلیم شناسی و بوم زیستی مناطق مشابه طالقان ... اشاراتی  به دوری جستن از ساخت و سازهای بلند مرتبه، استفاده ناصحیح از قابهای شیشه‌ای بزرگ و الگوهای غربی و مقاوم سازی ... بدون راهکارهای اجرایی و قانونی فقط توصیه گردید ... در اینجا جا دارد ... با عنایت به تجارب ارزنده اساتید فن ... این توصیه‌ها بصورت قانون لازم الاجرا توسط شهرداری طالقان تصویب و به اجرا گذاشته شود. با تشکر

تاریخ نگارش متن : شنبه 14 آبانماه 90